HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skandal/ Teater ne ndeshjen Kastrioti – Bylis
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 30 Nentor 2013 20:06   pdfShtypEmail

kastrioti bylis -Ne ndeshjen mes Kastriotit dhe Bylisit eshte luajtur teater dhe jo futboll. Te dyja skuadrat kishin rene dakort per ta fiksuar kete ndeshje qe eshte luajtur ne menyre teatrale. Nuk ka patur te humbur por vetem te fituar ne fushe ndersa humbje mund te kene marre vetem kompanite e basteve. Bylisi ne fund te ndeshjes turpshem ka hapur porten per te lene skuadren e Kastriotit te fitoj me rezultatin 2-1. Krutanet kane marre tre pike te cilat mund ti lene ne ndeshjen e rradhes qe mund te luhet ne Ballsh. Lojtaret kane ditur gjithcka dhe ne fund te ndeshjes kane luajtur mjaft mire skenarin teatral. Albaniasoccer.com denoncon kete shfaqje te turpshme qe duhet denuar nga FSHF apo dhe nga prokuroria.


busy
komente