HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skandali/ Ndeshja e dyshuar Kastrioti-Bylis perpara gjyqit sportiv
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 05 Dhjetor 2013 22:44   pdfShtypEmail

Kastrioti-Bylis1FSHF me ne fund ka reaguar zyrtarisht per ngjarjet e shemtuara ne Kruje. Te premten, Komisioni i Etikes do te zhvilloj gjyqin sportiv per dyshimet e medha se takimi mes Kastriotit dhe Bylisit, luajtur per javen e 13 te kampionatit ka qene i trukuar. FSHF ka mbledhur faktet dhe tani pritet te degjoj palet qe perfshira ne kete skandal. Pritet te kete masa ndeshkuese per klubet dhe lojtaret. Bylis dhe Kastrioti edhe nje vit me pare jane gjobitur per tolerim ndeshje dhe tani mund te rrezikojne shume me teper.


busy
komente