HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 08 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ilion Lika: Me Kastriotin deri ne Qershor!
nga AlbaniaSoccer   E premte, 06 Dhjetor 2013 07:20   pdfShtypEmail

Portieri i Kastriotit, Ilon Lika ka hedhur poshte zerat se ne janar do t'i ri bashkohet skuadres se Tiranes. Nje fakt te tille e ben te ditur per www.AlbaniaSoccer.com vete futbollisti. Portieri kryeqyetasi e ka mohuar mundesine e kalimit tetij ne nje klubtjeter ne Janar edhe pse akoma nuk eshte kontaktuar ose nuk eshte informuar per ndonje interesim te klubeve te Kategorise Superiore. “Per momentin, Kastrioti eshte e vetmja skuader qe m. Jam pjese e kesaj skuadre dhe mendoj vetem per te mbrojtur porten e Kastriotit”, theksoi ish portiere I kombetares. Duke folur per ndeshjen ndaj Beses qe do te zhvillohet kete fund jave ne Kavaje , gardiani i portes krutane u shpreh: "Parashikohet te jete nje ndeshje e forte. Fitorja fundjaven e kaluar dhe barazimi i arritur ne transferten e Ballshit per kupe na e ka rritur dukshem optimizmin. Kam mendimin se nuk do te dalim pa pike nga kjo ndeshje”, vijoi Lika.


busy
komente