HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 21 Prill 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Tirana - Vllaznia 1-1
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Dhjetor 2013 18:08   pdfShtypEmail

tirana vllazniaVllaznia ka barazuar me shume veshtiresi ne Tirane perballe bardhebluve qe kane bere te gjitha provat per te marre tre piket. Golin e shenuar nga Hajdari e ka barazuar Cota ne pjesen e dyte. Kuqeblute kane luajtur me 10 lojtare ne pjesen e dyte dhe ne fund kane patur te gjitha mundesite te shenojne golin e fitores. Tirana e dorezuar ne shtepi nuk ka mundur te rikthej fitoren ndersa Vllaznia ka marre nje pike mbijetese edhe pse ka patur shume mungesa. Ne Qemal Stafa loja ka patur grinte dhe shume lufte sportive por megjithe deshiren e dy skuadrave jane shenuar vetem dy gola dhe asgje me teper. Pas ketij barazimi bardheblute ngelen te fundit me 11 pike ndersa Vllaznia merr vendin e gjashte me 18 pike.


busy
komente