HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Incidenti/ Tifozet e Kukesit zbresin ne fushe per te rrahur gjyqtarin
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Dhjetor 2013 18:11   pdfShtypEmail

sherr kuksiNe perfundim te Kukesi – Skenderbeu, gjyqtari Enea Jorgji nuk ka pritur te perfundoj ndeshja ashtu si gjyqtari i katert kishte akorduar dhe duke e mbyllur ate para kohe ka provokuar tensionin dhe nerva te tifozet vendas. Sapo kane degjuar vershellimin e fundit dhe kane pare Staroven, drejtorin teknik te debatoj me gjyqtarin e katert dhe me pas me Josen, tifozet e Kukesit jane irrituar edhe me shume. Disa njerez te paautorizuar kane zbritur ne fushe dhe kane tentuar te rrahin gjyqtarin por ne ndihme te tij jane vene forcat e rendit dhe lojtaret e Kukesit qe nuk kane lejuar perplasje fizike. Kjo ngjarje pritet te denohet nga FSHF pasi askush nuk ka te drejte te bej te tilla sjellje.


busy
komente