HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gugash Magani: Sot me pelqeu shume karakteri i ekipit
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Dhjetor 2013 18:38   pdfShtypEmail
  • gugash maganiTrajneri i Tiranes Gugash Magani ka shprehur kenaqesine e tij per menyren se si luajti Tirana dhe shikon nje ngritje ne lojen e ekipit te tij, por nuk ishte i kenaqur me rezultatin qe arriti skuadra "bardh e blu" ne takimin ndaj Vllaznise. "Neve nuk na lejohen me hapa fals. Me rezultain s’jam i kenaqur por jam i kenaqur me lojen. Cunat dhane maksimumin. Mund te them se dicka ka ndryshuar ne lojen e ekipit dhe skuadra po pershtatet  me mendimet e mija. Ne loje ben pjese gjithcka, fati dhe gabimet. Keto rezultate jane edhe konsekuence e krizes qe skuadra po kalon. Ne duhet te jemi te qete, sepse me qetesi mund tja arrijme. Duhet te kemi llogjike qe mos te kalojme ne aventure. Duke larguar krizen me besim rezultatet do te vijne. Sot me pelqeu shume karakteri i skuadres ne loje.

  • Persa i perket ndeshjes me Skenderbeun, mund te them se nese shkojme per barazim ne Korce kemi humbur qe te henen. Edhe pse kemi respekt per Skenderbeun, po luan Tirana", u shpreh Magani pas ndeshjes.

busy
komente