HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mirel Josa: Ndeshje e forte, cdo skuader mund te fitonte
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 07 Dhjetor 2013 19:30   pdfShtypEmail

mirel josa press conferenceTrajneri i Skenderbeut, Mirel Josa duke komentuar per ndeshjen pas perfundimit te takimit me Kukesin e vleresoi lojen e skuadres se tij ndaj nje kundershtari te forte, ndonese ndeshja perfundoi ne barazim. “NUk deshiroj te flas per rrethana jashte takimit. Per lojen mund te them se zhvilluam nje pjese te pare shume te mire dhe duhej te konkretizonim supermacine tone ndaj Kukesit. Patem presion ne pjesen e dyte, por patem fat dhe shenuam me kundersulm. Pesuam menjehere gol. Jam i kenaqur me barazimin sepse edhe mund te kishim humbur. NUk e di pse situata u acarrua ne fund te takimit, por neve na takon qe ta qetesojme gjendjen dhe jo ta accarrojme me teper. Une merrem vetem me lojen dhe detyra ime ishte te qetesoja lojtaret e mij. Nuk dua te bej komente dhe krahasime per gjendjen qe krijohet neper stadiume te ndryshme. Federata ka njerezit e saj per kete pune qe te bejne vleresimet e duhura. Kampionati eshte i gjate dhe asgje nuk ka perfunduar akoma edhe pse jemi te paret. Me Staroven nuk debatova, po diskutonim rreth ndeshjes”, u shpreh trajneri Mirel Josa pas perfundimit te takimit me Kukesin.


busy
komente