HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lushnje/ Terbohen tifozat, dyndje masive drejt Lacit
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 03:34   pdfShtypEmail
lushnja tifozDrejt qytetit te Lacit ka te ngjare te nisen rreth 300-400 tifoze lushnjare. Nga organizimet e tifozerise Lagunare ne ditet e fundit, mesohet se jane dy grupime tifozerije “Ultrasit Lagunare” dhe  “ Delegadet”, qe organizojne perkrrahjen e skuadres per ndeshjen ndaj Lacit. Shoqeria transporteve “Cela” , ka marre persiper transportimin e sportdashesve lushjnjar drejt qytetit te Lacit. Tifozat Lagunare e kane treguar edhe me pare perkrrahjen e tyre te zjarrte per skuadren "verdh e gjelber" te cilen e kane shoqeruar rregullisht thuajse ne te gjitha takimet jashte fushes ne kete kampionat

busy
komente