HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kukesi/ Tifozet ne diten e trete te protestes
nga AlbaniaSoccer   E premte, 13 Dhjetor 2013 22:06   pdfShtypEmail

kukesi tifozTifozet e Kukesit as qe e cojne ndermend te heqin dore nga protesta. Te premten ata kane qene serish te shumte ne qender te qytetit per te kerkuar nga FSHF anullimin e vendimit qe i heq skuadres se tyre tre pike. Njesoj si dhe presidenti Safet Gjici, tifozet kerkojne drejtesi dhe kercenojne me bojkot te kampionatit dhe protesta te tjera ne Tirane javen e ardhshme. Kukesi e denua pak dite me pare me heqjen e tre pikeve, denimin e fushes per kater takime dhe pezullimin e trajnerit per 12 ndeshje. E gjithe kjo erdhi pas incidenteve me gjyqtarin Jorgji ku disa persona tentuan ta godisnin.


busy
komente