HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Skandal/ Zenie masive midis policise dhe "Fanatics"
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Dhjetor 2013 16:39   pdfShtypEmail

tirona fanatics bashkiaNuk kane munguar trazirrat ne qytetin e Korces ne takimin Skenderbeu-Tirana. Gjate ndeshjes tifozat e Tiranes "Fanatics" kane shkaktuar tension ne shkallete Stadiumit. Gjate pjeses se pare si Sina ashtu edhe Presidenti Babasi jane munduar qe ti qetesojne "Fanatics", por perseri ata kane vazhduar te revoltuar te shkaktojne turbullira nestadium. Stola u pane te hidhen ne fushe nga shkallet e Stadiumit, si dhe perleshje midis tifozave te Tiranes dhe  policise. Trazirat vazhduan edhe pas perfundimit te ndeshjes, jashte  Stadiumit ku patu edhe te demtuar nga tedyja palet, si dhe u arrestuan disa tifoza "Fanatics"


busy
komente