HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 04 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Trazirat/ Lirohen tifozet e Skenderbeut dhe Tiranes nga policia
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 14:22   pdfShtypEmail

korce traziraNje dite pas trazirave ne Korce, tifozet e Skenderbeut dhe Tiranes vazhdojne jeten normalisht edhe pse me shume urrejtje per njeri tjetrin. Trazirat mes tyre dhe policise sollen arrestimin e disa tifozeve nga policia e Korces. Tifozet e Tiranes jane liruar me shpejt se ata te Skenderbeut dhe ne mbremjen e te shtunes vone jane larguar drejt kryeqytetit. Disa ore me pas jane liruar edhe disa tifozet e shoqeruar ne komisariat nga rradhet e Ujqerve te Debores. Tani pritet qe FSHF te denoj te dy klubet per incidentet qe ndodhen ne stadium.


busy
komente