HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Vllaznia – Lushnja 2-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 14:50   pdfShtypEmail

vllaznia1Vllaznia ja ka dale pa shume veshtiresi te rikthehet te fitorja ne shtepi perballe Lushnjes. Kuqeblute i kane dhene fund serise me rezultate negative dhe kane marre tre pike te rendesishme ne garen per mbijetese. Kroati Bushic ka shenuar dy gola per ti dhene Vllaznise fitoren ne Loro Borici. Golin e pare e ka shenuar me 11metersh ne minuten e 49’ te pjeses se dyte duke sjelle qetesine. Pas tij, Lushnja eshte munduar te reagoj por pa sukses. Vllaznia edhe pse me mungesa ka bere me mire duke arritur te gjej edhe golin e dyte dhe serish ka qene kroati Bushic, goleadori i shkodraneve qe ka shenuar te dytin personal dhe kaq ka mjaftuar per te sjelle qetesine tek vendasit. Me kete fitore Vllaznia ben nje hap te rendesishem ne luften per mbijetese ndersa Lushnja merr nje tjeter humbje ne transferte duke mbetur si ne skuader e forte shtepiake.


busy
komente