HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 10 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore/ Partizani – Besa 3 -1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 15:27   pdfShtypEmail

partizani festePartizani ka bere nje ndeshje te madhe ne Qemal Stafa edhe pse nuk ka patur me vete tifozet e kuq. Stadiumi kombetar ka mbajtur dyert e mbyllura per shkak te nje denimi te dhene per klubin e Partizanit dhe ne te ftohtin e tij, skuadra e trajnerit Hasan Lika ka fituar. Golin e shenuar nga Fatjon Sefa ne pjesen e pare e ka barazuar Hyshmeri. Ne fillim sulmuesi ka shenuar per Besen ne minuten e 27’ e pas tij ne minuten e 44’ ka barazuar mesfushori i Partizanit. Ne pjesen e dyte te kuqte u hodhen ne sulm per te shenuar golin e fitores dhe duhej marre nje 11metersh per ta cuar topin ne rrjete ne minuten e 61’. Ai qe ekzekuton sakte ka qene serish Hyshmeri. Ne momentin e penalltise per Partizanin portiere i Beses eshte ndeshkuar me karton te kuq dhe kavajasit e kane pare veten me nje lojtar me pak dhe ne disavantazh. Partizani ka menaxhuar si duhet minutat deri ne fund te ndeshjes per te marre tre pike te tjera qe e mbajne ne vendin e dyte me kater pike me pak se Skenderbeu i vendit te pare. Por pak sekonda para se te mbyllej takimi, te kuqte kane shenuar edhe golin e trete me ane te Demirit per ta bere festen e tre pikeve akoma me te bukur. Mbyllet ne fund, Partizani 3 dhe Besa 1.


busy
komente