HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ernest Gjoka: Kridens Meta "jo korrekt" me vendimet e tij
nga AlbaniaSoccer   E diel, 15 Dhjetor 2013 19:53   pdfShtypEmail

ernest gjokaTrajneri i Flamurtarit Ernest Gjoka ishte shume i pakenaqur nga gjykimi i kryesorit Kridens Meta i cili sipas trajnerit mik u paraqit i njeanshem ne vendimet e tij gjate gjykimit te ndeshjes Kastrioti-Flamurtari. "Ishte nje ndeshje e veshtire  aq me teper ku perballe ke nje skuader qe lufton ti shpetoj fundit te tabeles. Futbollistet e Flamurtarit treguan karakter  ne fushen e lojes.  Mund te kishim marre me shume se nje pike nese gjyqtari duhej te ishte treguar me korrekt  me vendimiet e tije.  Ndaj Kastriotit na u mohuan jo pak por dy penallti.  Sikur te jepte   te paketn njeren nga penalltite, loja do te kshte tjeter rrjedhe. Tashme cdo ndeshje duhet te konsiderohej finale me vete", perfundoi Gjoka i pakenaqur.


busy
komente