HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Incidentet/ Skenderbeu dhe Tirana presin denimet e Disiplines
nga AlbaniaSoccer   E martë, 17 Dhjetor 2013 00:04   pdfShtypEmail

stolatPerplasjet e tifozeve me policine dhe njeri tjetrin ne ndeshjen Skenderbeu – Tirana mbajne peng tani te dy klubet. Korcaret dhe tiranasit presin vendimet e Komisionit te Disiplines qe kane bere gati gjobat dhe masat ndeshkimore per te dy klubet. Skenderbeu rrezikon si skuadra pritese qe nuk organizoj si duhet ndeshjen ndersa Tirana rrezikon per dhunen qe shkaktuan tifozet bardheblu ne stadiumin “Skenderbeu”. Komisioni i Disiplines pritet te vendosi masat per te dy keto klube qe sa here perballen shkaktojne incidente.


busy
komente