HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gugash Magani: Perballe Teutes luajme per jete a vdekje
nga AlbaniaSoccer   E premte, 20 Dhjetor 2013 18:58   pdfShtypEmail

gugash maganiPer Maganin dhe Tiranen ndaj Teutes do te luhet per jete a vdekje. Tre piket mund te rindezin shpresat per mbijetese. Tekniku dhe lojtaret e dine mjaft mire kete. “Per ne eshte nje ndeshje jetike. Teuten e njoh mjaft mire dhe per kete e respektojme por na duhet te marrim maksimumin nga ky takim nese duam te shpresojme tek mbijetesa. E dime qe nuk do te jete aspak e lehte por ne do te provojme. Me skuadren kam biseduar gjate dhe u kam kerkuar te mos futen ne fushe te mbingarkuar emocionalisht pasi kjo u ka bllokuar kembet dhe nuk po shprehen ne loje ashtu si duhet. Teuta ka shume lojtare cilesore te cileve u druhem por ne jemi Tirana dhe pavarsisht vendit te fundit qe mbajme ne tabele jemi nje skuader qe do te japim shpirtin ne fushe”, ka deklaruar Magani.


busy
komente