HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Artan Bano: Me 200.000 Euro edhe ne fitojme trofe!
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 21 Dhjetor 2013 18:04   pdfShtypEmail

artan banoTrajneri i skuadres se Lushnjes Artan Bano, e justifikoi humbjen e skuadres se tij me mungesat qe pati ne formacionin baze. "Mungesa e Bjelkanovic qe u demtua ne nxemje perpara fillimit te takimit na prishi pune. Nuk mund te luash ndaj Korces me mungesa te tilla. Kur mungojne lidera ne fushe si Byzhyti, Bjelkanovic dhe Cela, skuadra e ndjen. Une mendoj se luajtem te barabarte edhe pse me mungesa. Skenderbeu edhe me 9 lojtare te mund dhe sot kaq ishin mundesite tone. Kemi rreth 70% te lojtareve vendalij dhe kjo na ndihmon si skuader sidomos ne angazhimin e lojtareve. Po te kishim 200 mije Euro ne dispozicion edhe ne do te kishim dale kampion dhe do te fitonim Kupen.", theksoi Bano ne prononcimin e tij pas humbjes qe Lushnja pesoi ne fushen e vet nga Skenderbeu


busy
komente