HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 28 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hasan Lika: Beme nje superndeshje, por gabuam ne mbrojtje
nga AlbaniaSoccer   E diel, 22 Dhjetor 2013 15:47   pdfShtypEmail

Hasan-LikasPartizani eshte mundur por Lika ka pare anen e mire te medaljes. Trajneri i te kuqve ja ke faturuar humbjen mbrojtesit Krasniqi qe ka bere nje gafe ne momentin e golit. “Zhvilluam ndeshjen me te mire te ketij sezoni por ne fund nuk ja dolem te merrnim pike. Krasniqi gaboi ne mbrojtje dhe vec tij beme edhe disa vendosje te gabuara. Prodhuam shume volum loje por nuk arritem te shfrytezonim si duhet mundesite e krijuara perpara portes kundershtare. Flamurtari arriti te na ndeshkonte fale kualiteteve qe ka ne perberje, kam parasysh ketu Lenen dhe Zeqirin. Megjithate, mund te them se me keto mundesi qe kemi, jam i kenaqur per ecurine e pjeses se pare te sezonit. Me disa perforcime ne janar mund te kerkojme edhe me teper deri ne fund te kampionatit”, ka deklaruar Hasan Lika pas humbjes ne Vlore me Flamurtarin.


busy
komente