HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Agim Canaj: Presioni i gjyqtareve e shkaterroi lojen
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 23 Dhjetor 2013 03:13   pdfShtypEmail

agim canaj dinamo vllaznia1 478427803Edhe pse Vllaznia kishte bere kerkese qe te mos drejtohej ndeshja ndaj Lacit nga gjyqtari Kridens Meta, FSHF-ja si gjithnje beri nje vesh shurdhe e nje sy qor duke shkaktuar tension perpara (filloi me 10 minuta vonese) dhe gjate ndeshjes . "Në futboll ndodh gjithçka e ndodh që të humbësh edhe me këtë rezultat.Ishim nën presionin e gjygjtarëve,pasi e shoh krejtësisht të paarsyeshme që të vendoset për këtë ndeshje një arbitër për të cilin ne si klub kemi kërkuar që të mos na arbitrojë.Në pjesën e parë të lojës kundërshtari ka marrë 8 faulle në afërsi të zonës,dy prej të cilave I shndërroi në gol,sigurisht për meritë të tyre.Skuadra nuk reagoi dot dhe kjo u pa qartë.Pasi rezultati shkoi nga 2-0 në 3-0 pothuajse gjithçka përfundoi.Gjithashtu arbitri lejoi lojën e rëndë që nuk I shkon për shtat ekipit tonë,e nuk e përballuam dot.Pra ishim nën presion psikologjik që në fillim të ndeshjes", perfundoi Canaj biseden e tij pas ndeshjes per mediat


busy
komente