HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Izucuku dhe Peqini drejt Kukesit
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 25 Dhjetor 2013 22:47   pdfShtypEmail

Roland PeqiniSalomon Izucuku dhe Roland Peqini pritet te jene dy perforcimet e para per skuadren e Kukesit. Te dy lojtaret jane ne bisedime me presidentin Safet Gjici dhe shume shpejt mund te hedhin firmen mbi kontrate. Izucuku pritet te lere Bylisin per te kaluar tek Kukesi ndersa Peqini do te lere Tiranen per tu rikthyer tek skuadra ku u be i njohur ne sezonin e kaluar. Kukesi vec largimeve planifikon edhe nje numer te madh afrimesh dhe Izucuku e Peqini mund te jene dy te paret.


busy
komente