HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 26 Shkurt 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Levizjet/ Dushku zgjedh Flamurtarin para Tiranes
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 09 Janar 2014 22:49   pdfShtypEmail

Erion DushkuErion Dushku ka ngelur ne Vlore. Mbrojtesi nuk do te kthehet te Tirana pasi presidenti i Flamurtarit Shpetim Gjika e ka bindur te mos largohet. Lojtari ka firmosur serish per skuadren vlonjate dhe zyrtarisht eshte futbollist i Flamurtarit deri ne fund te sezonit. Tirana ka ngelur duarbosh nga kjo histori kur kishte menduar se do ta bente per vete mbrojtesin e dalluar ne kampionat. Dushku do te luaj per vlonjatet qe kete vit synojne te rikthehen shume shpejt ne majat e tabeles se klasifikimit.


busy
komente