HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Tirana fiton derbin
nga Albaniassocer   E premte, 07 Shkurt 2014 22:01   pdfShtypEmail

tiranaNen dritat e prozhektoreve ne ne pranine e nje numeri te konsiderueshem spektatoresh u konsumua derbi i kryqytetit.Ne pergjithesi ishte nje ndeshje me nivel te ulet e cila u fitua nga ekipi qe e kerkoj me shume fitoren.Tirana ishte superiore si ne pjesen e pare ashtu edhe ne te dyten.Ilion Lika,portjeri i Tiranes,pothuajse nuk kishte fare pune gjate kesaj ndeshje.Ekipi i Partizanit kishte shume nevoje per keto 3 pike per tu mos larguar shume nga Skenderbeu por zgjodhi menyren e gabuar per ti fituar,ate te mbrojtjes dhe neglizhimit total te lojes sulmuese.Gjeja me e bukur e mbremjes sigurisht ishte lufta virtuale e tifozeve ne shkallet e stadjumit.Nga ana teknike mund te veçohet gjesti i bukur teknik i Gilbertos ne shenimin e golit dhe goditja me e koke e Ndikumanes por qe u prit mjeshtersisht nga portjeri Hoxha.Tirana fitoi edhe ndeshjen e merkatos duke pare qe blerja e re,Gilberto,dhuroi 3 piket kurse ato te Partizanit nuk dhuruan asgje ne fushe.


busy
komente