HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 05 Qershor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mergjyshi:Ishim me fat por e merituam fitoren
nga Albaniassocer   E shtunë, 08 Shkurt 2014 16:49   pdfShtypEmail

artan mergjyshiPas fitores bindese 4-1 ne stadjumin e Vloren,trajneri Artan Mergjyshi u shpreh se nuk e priste nje fitore me keto shifra.Gjithashtu ai tha se duhet qe ekipi i tije te mbetet me kembe ne toke sepse kampionati eshte i gjate.Edhe Flamurtari pati mundesite e tij por nuk arriti te shenonte.Ne prodhuam shume dhe e detyruam Flamurtarin te dorezohej.Kur nuk shenon e peson.Te gjitha ndeshjet tani behen te veshtira sepse jo vetem qe ska ekipe te lehta por ekipet e tjera tashme e njohin Besen dhe impenjohen ne maksimum.Ne duhet te mbajme ne maksimum perqendrimin qe te arrijme objektivat tona.me kete forme jam i bindur qe do te bejme diqka te mire.Nje skuader qe vrapon eshte me afer fitores.


busy
komente