HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Stavri Nica:Ekipi e meritoi fitoren
nga Albaniassocer   E shtunë, 22 Shkurt 2014 16:35   pdfShtypEmail

stavri nica2Trajneri durrsak u shpreh i kenaqur me menyren se si ekipi i tij i krijoj presion ekipit kundershtar.Ai u shpreh se ska rendesi emri i ekipit kundershtar sepse lojtaret e tije e sulmojne ate qe ne mbrojtjen e tyre.Per me teper sot lojtaret vrapuan shume.Djemte i sherbyen mire njeri tjetrit edhe i zhvilluan mire detyrat taktike.Nuk na ndihmoi as fusha qe ishte e renduar nga shiu por ja arritem qellimit qe te nderprisnim lojen e tyre duke mos lejuar furnizimin me topa per dyshen sulmuese te Teutes.Ndeshja u be e bukur dhe agonike por ne fund nervozizmi kaloj limitet nga te dyja palet,fatekeqesisht ky eshte limit i futbollit tone.Djemte e meritojne plotesisht pozicjonin qe kane ne tabele biles me pak me teper te kujdes mund te ishin edhe me mire.Edhe sot ne fund patem nje humbje te ekulibrit qe na kushtoj ate gol te pesuar.Vucajt i uroj qe te arrije sa me lart.Un mendoj se qo lojtarit duhet ti jepet mundesija e permiresimit ne karrieren e tije.Normalisht qe Erjoni eshte kapiteni jone dhe nje lojtar teper i rendesishe por ekip nuk behet vetem me nje lojtar.Gjithashtu dua te falenderoj Edvan Bakaj qe luajti i demtuar.Kishte nje terheqje ne kembe dhe gjate gjithe ndeshjes kishte dhimbje por shterngoi dhembet dhe na ndihmoi sot.


busy
komente