HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gjoka:Flamurtari po kthehet pretendent
nga Albaniassocer   E shtunë, 08 Mars 2014 16:35   pdfShtypEmail

ernest gjokaSiç e kam thene edhe perpara ne jemi ekip qe peretendojme eliten e futbollit shqiptar.Fituam ne nje fushe shume te veshtire ku pak ekipe kane fituar.Dolem ne lojen tone dhe arritem nje rezultat shume te rendesishem per klasifikimin ashtu edhe per moralin.Ne e kemi kerkuar ne menyre te gabuar fitoren dhe kemi pase probleme por tani dolem ne lojen tone dhe kam besim te madh tek ky ekip.Jemi ne katershen e me te mirave ne kupen e Shqiperise dhe ne fillim te sezonit askush nuk do ta mendonte kete gje me te gjitha ato peripeci qe patem.


busy
komente