HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 09 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Armando Cungu:Ja pse refuzova Vllaznine
nga Albaniassocer   E hënë, 17 Mars 2014 23:21   pdfShtypEmail

armando cunguIsh-trajneri i Kukesit,shkodrani Armando Cungu,tregoi arsyet e verteta pse refuzoi pankinen shkodrane."Une me shume keqeardhje u detyrova te refuzoi stolin e Vllaznise.Nuk doja te kaloja ne anen e personave qe po e shkaterrojne kete ekip.Vllaznia ka 3-4 sezone qe eshte ne kete gjendje te dobet.Un nuk dua qe neser pasner te kujtohet emri im si ai qe e dergoi ekipin ne kategorine e pare, nuk mund tja lejoj vedit qe femijet e mi nje dite te shihen si femijet e atij qe e zbriti Vllaznine sepse nuk kujtohet presidenti apo para ardhesi por ai qe ishte i fundit.Un u konsultova me miqe te mi dhe me dashamires dhe specialista te futbollit shkodran dhe arrita ne konkluzjonin qe me keqe ardhje ta refuzoja kete propozim por po e perseris jo pse nuk dua ta ndihmoj ekipin sepse me dridhen kembet kur e mendoj ku gjendet por sepse nuk dua te behem pjese e atyre qe po e shkaterrojne kete legjende te futbollit shqiptar".


busy
komente