HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Gugash Magani:Disa lojtare nuk perballojne presionin
nga Albaniassocer   E shtunë, 29 Mars 2014 17:54   pdfShtypEmail

gugash maganiUne e kam thene keto dite kjo ka qene java me e veshtire per ne.Kemi pasur shume mungesa per probleme fizike dhe kartona.Disa lojtare kane luajtur me probleme.Kemi pase edhe shume presion per arritjen e pikeve duke pare gjendje ku gjendemi.Mendoj qe nuk zhvilluam nje ndeshje te mire sidomos ne pjesen e dyte ku Laçi edhe mund te kishte barazuar.Zevendesimet qe bera nuk rezultuan efikase ashtu siç mendoja perveq Morines.Ky trepikesh ka shume vlera sepse Laçi eshte nje ekip shume i mire qe ka disa vite qe luajne bashke.Neve kemi nevoje per lojtare te forte psikollogjikisht qe jane ne gjendje ne perballojne presionet e shumta dhe tek disa nuk e shoh kete.Presioni na kthehet ne emocjone te forta dhe nuk arrijme te dalim tek loja jone.Do te punojme gjate javes shume ne kete aspekt.Un nuk i theme asnjehere lojtareve te mije te kthehen mbrapa per te ruajtur rezultatin sepse 1-0 nuk eshte se te jep siguri por kjo ndodhe vetevetiu tek lojtaret.Une mendoj vetem per ndeshjet tona dhe nuk me interesojne rezultatet e ndeshjeve te tjera.Ne duhet ti fitojme te gjitha perndryshe skemi bere asgje.


busy
komente