HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Mergjyshi:Po punohet per te rrezuar Besen
nga Albaniassocer   E shtunë, 12 Prill 2014 16:23   pdfShtypEmail

artan mergjyshiArtan Mergjyshi,trajneri i Beses u tregua shume i zhgenjyer nga albitrimi i ndeshjes se sotme.Kjo ndeshje ishte shume e rendesishme per ne sepse na duhej fitorja me doemos.Gjate gjithe ksaje jave eshte punuar kunder Beses.Eshte turp qe po nenkembet nje ekip me tradita si Besa.Gjithkund neper televizore ne fusha e ne korridorre ekipi jone po shumezohet me zeron.Tashme eshte krijuar nje vorbull qe na ka terhequr brenda dhe do te jete e veshtire te dalim.Un mendoj se 70% jemi te rene.Ne ndeshjen e sotme u pa qarte qe albitrimi ishte tendencjoz.Ishin te pakten 4-5 kartona te kuqe per Laçin dhe nja 3 penallti ne favorin tone.Qdo faull lojtaret e Laçit e rrethonin albitrin duke i thene fjale nga me te ndryshmet dhe kishte humbje kohet sistematike per te rifilluar lojen.Normalisht qe edhe ekipi im gaboi shume para portes sepse rastet i patem por nervozizmi ishte i madh.Kur ka mungese rezultatesh faji eshte edhe i trajneri apo i stafit drejtues.Megjithate me duket se po luftojme kunder mullireve te eres.


busy
komente