HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 11 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Disiplina/ Gjoba she denime per tifozerite e Tiranes dhe Vllaznise
nga Albaniassocer   E shtunë, 13 Shtator 2014 12:57   pdfShtypEmail

FSHF 2Komisioni i disiplines prane FSHF-se shpalli denimet per Vllaznine dhe Tiranes pas ngjarjeve te renda te Loro Boriçit.

Ekipi i Vllaznise denohet me 1 milion leke gjobe dhe 10 ndeshje pa pranine e tifozeve.

Ekipi i Tiranes denohet me 15 ndeshje pa tifoza dhe 500 000 leke gjobe.

Gjithashtu grupi i tifozeve te organizuar te Tiranes, Fanatics, denohet deri ne fund te sezonit te mos marre pjese ne ndeshjet e Tiranes.


busy
komente