HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kategoria Superiore / Fitojne Partizani dhe Tirana, te tjerët harrojnë të shënojnë
nga Mario Nikolli   E hënë, 15 Shtator 2014 00:05   pdfShtypEmail

Skuadra e Partizanit ka fituar ne Kukes nje takim shume te rendesishem duke marre tre pike te vlefshme. Racic ka ekzekutuar mjeshterisht nje goditje denimi per skuadren e tij ne minutat e fundit te takimit. Me kete trepikesh skuadra e Shpetim Duros ngjitet ne vendin e dyte ne barazpeshe pikesh me Skenderbeun, Kukesin e Flamurtarin

Fitore me vlera ka arritur edhe skuadra e Tiranes ne kryeqytet. Bardheblute kane mundur skuadren e Elbasanit me rezultatin e ngushte 2-1. Mbrojtesi i kombetares Debatik Curri ka realizuar ne minutat e fundit shtese te takimit duke i dhene partizani feston thumbTiranes kryesimin e kampionatit. 

Ne takimet e tjera nuk ka pasur gola te shenuar.

TEUTA-LAÇI 0-0
Gjyqtarë: K.Meta, R.Avdo, D.Rexha

APOLONIA-SKENDERBEU 0-0
Gjyqtarë: B.Ziri, E.Veseli, Sh.Ziri

TIRANA-ELBASANI 2-1
Golat: Bushic 11′, Curri 90+2′ / Kaculi 45′
Gjyqtarë: K.Kola, R.Cokaj, R.Malaj

FLAMURTARI-VLLAZNIA 0-0
Gjyqtarë: K.Cjapi, I.Tartari, O.Grabova

KUKESI-PARTIZANI 0-1
Goli: Racic 88′
Gjyqtarë: L.Jemini, G.Qirici, E.Barushi


busy
komente