HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Stadjumi i ri?Jo!Me mire dy te vjeter
nga Albaniassocer   E martë, 06 Janar 2015 15:26   pdfShtypEmail

stadiumi-qemal-stafa-kliko.alTelenoveles se stadjumit te ri i shtohet nje tjeter seri.Dje kane filluar punimet per vendosjen e tapetit te ri ne Qemal Stafa.Ky fakt tregon me se miri qe per stadjum te ri as qe behet fjale.Investimi do te jete rreth 200.000 euro dhe do te prekin edhe ndriçimin.Nderkohe kane filluar edhe punimet ne Selman Stermasi dhe kjo autorizon disa media shqiptare te thojne qe ekipet e kryeqytetit do te luajne ne kushte shume komode pjesen e mbetur te sezonit.Por harrojne qe kushtet komode do te ishin ato te nje stadjumit bashkekohor dhe jo 2 te tille te arnuar qe mbajne mbi supe dhjetra vjet histori.


busy
komente