HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia i dhuron kryesimin Kukesit
nga Albaniassocer   E shtunë, 24 Janar 2015 18:50   pdfShtypEmail

Vllaznia-Kukesi-1-0Vllaznia-Kukesi 1-2 Pejic 6,Lushtaku 59,Kalaja 66

Ekipi shkodran me ane te Sykajt i dhuroi nje gol te shpejte Pejicit te Kukesit.

Ndeshja ne Shkoder hapet me golin e shpejte te Kukesit por mund te thuhet se ishte nje dhurate e Sykajt per Pejicin. Nga nje goditje kendit mbrojtesi shkodran gabon goditjen me koke dhe i dhuron topin Pejicit qe nuk fale Selimajn nga fare afer. Vllaznia mundohet te reagojne por pa arritur te rrezikonte porten e Halilajt. Ne pjesen e dyte Kukesit dyfishon rezultatin me nje goditje te lire spektakolare te Lushtakut. Ne dizavantazh te dy golave u duk sikur shkodranet u zgjuan dhe fituan nje penallti shume te dyshimte per nje faull me dore te Dushkut. Shtubina e merr per siper realizimin por gjuajtja e tij pritet nga Halilaj. Pas keti episodit eshte i riu Kalaja qe me nje levizje te bukur shmang mbrojtjen kuksiane dhe shenon nje gol shume te bukur. Si per te konfirmuar mbremjen negative te tije Shtubina shperdoron nje tjeter rast shenimit prane portes kuksiane. Dy raste te thjeshta paten edhe Kuksianet me Lushtakun dhe Pejicin por nuk arriten dot te thellonin rezultatin.


busy
komente