HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Partizani ben lojen por merr vete nje pike ne Laç
nga Albaniassocer   E diel, 25 Janar 2015 15:55   pdfShtypEmail

partizani laciiiiiLaçi-Partizani 1-1 Cetkovic 9, Bylykbashi 57

Ndeshja ne Laç fillon me nje gol te shpejte te vendasve ne minuten e 9-te me ane te Cetkovic.Pas nje goditje denimit mbrojtja e kuqe gaboi ne mbulimin e lojtareve te Laçi e alazezi i bardhezinjeve nuk gabon nga fare prane portes.Pa pesimit te golit u duk sikur u zgjua ekipi i Partizanit por lojtaret e kuqe nuk arriten te barazonin rezultatin.Keshtuqe pjesa e pare u mbyll me avantazhin e kurbinasve.Pjesa e dyte u hap me hyrjen ne fushe te Bylykbashit ne radhet e Partizanit.Ky lojtar ishte ai qe solli barazimin per ekipin kryeqytetas,por edhe ai qe e gjalleroi se tepermi lojen e te kuqeve duke sherbyer topa te shumte per lojtaret e sulmit te cilet nuk arriten dot te mposhtnin Vujadinovicin i cili ishte i pakalueshem sot.Bilies rastin me te mire e pati Laçi me ane te Buljanit qe ne minuten 83 gaboi nje penallti ne nje menyre shume te quditshme.Partizanit ju anullua edhe nje gol.


busy
komente