HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Vllaznia humbet perseri
nga Albaniassocer   E shtunë, 31 Janar 2015 18:41   pdfShtypEmail

teuta goooooooolTeuta-Vllaznia 2-1

Ekipi dursak e filloi ndeshjen me vrull ne kerkim te golit te avantazhit.Nga ky presion erdhi traversa e goditur nga Cota ne minuten e peste.Pak nga pak duket se edhe Vllaznia zgjohet por pa arritur te rrezikojne porten durrsake.U duk sikur pjesa e pare do mbyllej pa gola por nje veprim i bukur i Nikes ne krahun e majte ndalet nga Gocaj me nje faull ne zonen shkodrane sipas albitrit i cili akordon penallti per vendasit.Protestat ishin te shumta nga ana e shkodraneve por albitri nuk nderron mendje.Nika merr per siper realizimin dhe kalon ne avantazh ekipin e vet.Pjesa e pare mbyllet me durrsaket ne avantazh te nje golit.

Pjesa e dyte fillon pa shume rritem dhe si per koinçidence rritmi ulet edhe me teper kur ne minuten 55 ambulanca del nga stadjumi per te derguar nje punonjes te stadjumit ne spital dhe albitri ndal ndeshjen deri ne minuten 59 kur kthehet ambulanca.Vllaznia eshte disi me kerkuese per te arritur barazimin dhe ne minuten 73 Sosa shfrytezon nje gabim te portjerit Osmani dhe barazon rezultatin.Por gezimi i shkodraneve do te ndalej nga Cota ne minuten 91 qe i vetem ne zone shenon golin e fitores.Ne minutat shtese shkodranet barazuan por albitri anulloi golin e tyre duke ngjallur protesta te shumta nga ana e kuqebluve.


busy
komente