HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Partizani fiton ne Fier pas 9 vitesh
nga Albaniassocer   E diel, 01 Shkurt 2015 00:01   pdfShtypEmail

partizani festeApolonia-Partizani  0-2

Mund te duket e quditeshme por te kuqte nuk fitonin ne Fier qe ne 2006-en.Ndeshja ka filluar me Partizanin ne sulm qe ne minuten e 5-te ka gjetur avantazhin me ane te Viles pas nje pasimit shume te bukur te Mazrekajt.Me arritjen e avantazhit Partizani e vuri ndeshjen ne shinat e duhura dhe ne minuten 11 pas nje kroisit te Nexhipit ne zone Rrahmani dyfishon rezultatin.Apolonia u mundua te reagonte por pa arritur te ndryshonte rezultatin biles te kuqte e Duros paten edhe raste te tjera per te trefishuar rezultatin.Me rezultatin 2-0 ne favor te Partizanit mbyllet pjesa e pare.

Pjesa e dyte fillon me zevendesim tek Partizani.Del nga fuha e loje qener sulmuesi Racic he zeveneohet nga Fazlliu.Apolonia kerkon me ngulm te rihape sfiden por rastet jane te pakta.Loja veshtiresohet edhe nga fusha e renduar prej shiut te shumte qe ra gjate ndeshjes.Rasti me mire eshte per Ribajn qe gjuan drejt portes duke kaluar edhe portierin Xhika por topi ndalet na Rrahmani ne vijen fatale.Ky rast shenohet ne minuten e 75-te.Nje tjeter rast shume i mire per fieraket ishte ai i minutes se 85-te kur Atanda gjuan me koke ne zonen e Partizanit por topi ndalet nga nje mbrojtes prane vijes fatale.Me keto raste shuhen edhe shpresat e Apolonise per te shenuar.Me rezultatin 2-0 perfundon gjithqka.


busy
komente