HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Laçi-Kukesi 2-1.Meto hero i ndeshjes
nga Albaniassocer   E diel, 08 Shkurt 2015 16:12   pdfShtypEmail

Laci KukesiAjo e lujatur sot ne Laç ishte padyshim nje ndeshje shume e luftuar.Laçjanet e filluan vrullshem ndeshjen por pastaj miqte e moren lojen ne dore dhe shenuan me te perhereshmin Pejic ne minuten e 27-te.Pas pesimit te golit laçjanet u munduan te reagonin por pa arritur te konkretizonin deri ne minuten e 40-te kur Meto barazon gjithqka.Pjesa e pare mbyllet ne barazim.Pjesa e dyte fillon me nje gjest te rende nga ana e tifozeve vendas.Kur po kryente nje rivenje anesore Smajli goditet ne koke nga nje objekt i fort dhe detyrohet te lere fushen i demtuar.Pas disa minutash tension rifillon ndeshja dhe ne minuten 59 Agim Meto kalon ne avantazh ekipin kurbinas.Me gjithe perpjeket e shumta te dy skuadrava rezultati nuk ndryshoj deri ne fund te takimit.


busy
komente