HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Kukësi - Torpedo 2-0
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Korrik 2015 22:39   pdfShtypEmail

kukesi gjobaaaKukesi ka arritur te fitoje takimin e  turit te pare te UEFA Europa League, te luajtur ne Stadiumin Kombetar "Qemal Stafa" duke mundur me rezultatin e paster 2-0 skuadren Bjelloruse te Torpedos. Golat u shenuan nga Karioka dhe Pejic, nga nje ne cdo pjese. Vlen te permendet se Kukesi e dominoi takimin dhe pati kontroll te lojes ne pjesen me te madhe. Vlen te permendet paraqitja e mire qe ben lojtaret e sapoardhur ne skuader nga Brazili. Me kete fitore Kukesi ka bere nje perparesi te madhe qe e ndihmon ne kualifikimin per ne turin e dyte te Europa league. Takimi i rradhes do te luhen te Bjellorusi te enjten e ardhshme.


busy
komente