HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 30 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Marcelo Troisi: Fitore shpresedhenese, mund te kualifikohemi
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Korrik 2015 22:46   pdfShtypEmail

kukesi logoTrajneri Brazialian i Kukesit, Marcelo Troisi ka qene shume i kenaqur pas perfundimit te takimit te pare te turit te pare te Europa League, kur nenkampionet e Shqiperise qe ai drejton fituan 2-0 ne "Qemal Stafa" ndaj skuadres Torpedo.

"Ishte nje fitore qe na shton shume shpresat per kualifikim. I kemi e gjitha mundesite qe te kualifikohemi. Zhvilluam nje takim te mire ndaj nje kundershtari qe ishte ne forme me te mire se ne. Jam shume i kenaqur. Luajtem nje loje sulmuese dhe menduam fitoren", u shpreh troisi pas ndeshjes se apre te tij ne pankinen e Kukesit si trajner.


busy
komente