HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 29 Korrik 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Europa League/ Laçi - Inter Baku 1-1
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Korrik 2015 22:54   pdfShtypEmail

Laci KukesiLaçi ka zhvilluar nje takim te mire ndaj skuadres Azerbajxhanase, por nuk ka mundur te shkoje me shume se barazimi. Ndonese krijoi epersi dhe raste me shume se skuadra mike, futbollistet e Laçit nuk ishin ne gjendje qe te arrinin nje fitore e cila do ti ndihmonte se tepermi ne rrugen kualifikuese per ne turin e dyte te Europa League. Ndonese shenoi me ane te Metos ne minuten e 20-te, djemte e Cungut nuk ishin ne gjendje qe te ruanin rezultatin, pasi Azeret, arriten te barazonin ne pjesen e dyte pas nje goli te shenuar nga goditja e denimit e shoqeruar edhe nga nje gabim fatal ne vendosje te murit dhe portierit Vujadinovic. Ky eshte nje rezultat aspak favorizues per Kukesin ndonese shpresat per nje kualifikim te mundshem vazhdojne. Takimi i kthimit do te zhvillohet ne Baku diten e enjte.


busy
komente