HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 13 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2014-15

Player Information - Enkel ALIKAJ

Personal data

Picture of Enkel ALIKAJ
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Enkel ALIKAJ
Birthday (Age):27. Dhjetor 1981 (42)
Jersey Number:9
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Friday, 17/10/2014FlamurtarivsSkenderbeu100--------
Saturday, 25/10/2014SkenderbeuvsVllaznia100--------
Sunday, 02/11/2014LacivsSkenderbeu010--------
Sunday, 30/11/2014KukësivsSkenderbeu010--------
Saturday, 13/12/2014TiranavsSkenderbeu101--------
Sunday, 21/12/2014VllazniavsSkenderbeu010--------
Sunday, 15/03/2015SkenderbeuvsVllaznia010--------
Saturday, 21/03/2015SkenderbeuvsElbasani010--------
Monday, 13/04/2015SkenderbeuvsPartizani010--------
Saturday, 18/04/2015SkenderbeuvsApolonia010--------
Saturday, 02/05/2015SkenderbeuvsTeuta010--------
Games total381--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kupa e Shqiperise 2019-20Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2017-18Skenderbeu------------
Kupa e Shqiperise 2016-17Skenderbeu------------
Kategoria 1 2016-17Kastrioti------------
Kategoria 1 2017-18Kastrioti------------
Kupa e Shqiperise 2015-16Skenderbeu------------
Kategoria 1 2015-16Kastrioti------------
Kategoria Superiore 2014-15Skenderbeu615-1-------
Kupa e Shqiperise 2014-15Skenderbeu11----------
Kategoria Superiore 2013-14Skenderbeu4222--1-----
Kategoria Superiore 2013-14Kukësi4131--------
Kupa e Shqiperise 2013-14Skenderbeu1-1---------
Kategoria Superiore 2012-13Kukësi66-42-1-----
Kategoria Superiore 2011-12Kastrioti107312-11----
Kategoria Superiore 2010-11Kastrioti1411376-------
Kategoria Superiore 2009-10Vllaznia108213-2-----
Kupa e Shqiperise 2009-10Vllaznia1-1---------
Kategoria 1 2009-10Memaliaj------------
Career Total5737201614-51----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17SkenderbeuMesfushor
Kategoria 1 2016-172016-17KastriotiMesfushor
Kategoria 1 2017-182016-17KastriotiMesfushor
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16SkenderbeuMesfushor
Kategoria 1 2015-162015-16KastriotiMesfushor
Kategoria Superiore 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kupa e Shqiperise 2014-152014-15SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2013-142013-14KukësiMesfushor
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14SkenderbeuMesfushor
Kategoria Superiore 2012-132012-13KukësiMesfushor
Kategoria Superiore 2011-122011-12KastriotiMesfushor
Kategoria Superiore 2010-112010-11KastriotiSulmues
Kategoria Superiore 2009-102009-10VllazniaMesfushor
Kupa e Shqiperise 2009-102009-10VllazniaMesfushor
Kategoria 1 2009-102009-10MemaliajMesfushor