HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 23 Maj 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Albano DUSHKU

Personal data

Picture of Albano DUSHKU
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Albano DUSHKU
Birthday (Age):28. Nentor 1987 (34)
Player Position:Portier

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Saturday November 28ElbasanivsSkrapari100--1---
Saturday December 05LuftetarivsElbasani100------
Saturday December 12ElbasanivsBilisht Sport100------
Saturday December 19BylisvsElbasani100------
Saturday January 30BeselidhjavsElbasani010------
Saturday February 06ElbasanivsSopoti100------
Saturday February 13TurbinavsElbasani100------
Saturday February 20ElbasanivsPogradeci010------
Saturday February 20KamzavsElbasani100------
Sunday March 07ElbasanivsLushnja100------
Games total820--1---


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
Kategoria 1 2014-15Sopoti----------
Kategoria 1 2012-13Elbasani----------
Kategoria 1 2011-12Elbasani----------
Kategoria Superiore 2010-11Elbasani431-------
Kategoria 1 2009-10Elbasani541---1---
Career Total972---1---

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15SopotiPortier
Kategoria 1 2012-132012-13ElbasaniPortier
Kategoria 1 2011-122011-12ElbasaniPortier
Kategoria Superiore 2010-112010-11ElbasaniPortier
Kategoria 1 2009-102009-10ElbasaniPortier