HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Prill 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

EURO 2012 - Ukraine & Poland

Player Information - Ervin SKELA

Personal data

Picture of Ervin SKELA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Ervin SKELA
Birthday (Age):17. Nentor 1976 (47)
Height:173 cm
Weight:68 kg
Player Position:Mesfushor

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Friday September 03RumaniavsShqiperi100--------
Tuesday September 07ShqiperivsLuksemburg100--------
Friday October 08ShqiperivsBosnia & Herzegovina010--------
Tuesday October 12BjellorusiavsShqiperi100--1-----
Saturday March 26ShqiperivsBjellorusia100--------
Tuesday June 07Bosnia & HerzegovinavsShqiperi100--------
Friday September 02ShqiperivsFranca100--------
Tuesday September 06LuksemburgvsShqiperi100--------
Games total710--1-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Fifa World Cup - Brazil 2014Shqiperi------------
EURO 2012 - Ukraine & PolandShqiperi431---1-----
Ndeshje miqesoreShqiperi11-11-------
Kualifikimi - Boterori 2010Shqiperi22-1--------
Career Total76121-1-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Fifa World Cup - Brazil 20142012-13ShqiperiMesfushor
EURO 2012 - Ukraine & Poland2010ShqiperiMesfushor
Ndeshje miqesore2009-10ShqiperiMesfushor
Kualifikimi - Boterori 20102008ShqiperiMesfushor