HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 25 Nentor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14

Player Information - Albi LLENGA

Personal data

Picture of Albi LLENGA
Name:Albi LLENGA
Jersey Number:15
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 31TeutavsBylis100--1-----
Saturday September 14BylisvsKastrioti100--1-----
Wednesday September 18PartizanivsBylis100--------
Sunday September 22LacivsBylis100--------
Saturday September 28BylisvsBesa100--1-----
Saturday October 05BylisvsKukësi100--1-----
Sunday October 20TiranavsBylis100--------
Sunday November 03VllazniavsBylis100--------
Sunday December 08BylisvsPartizani100--1-----
Saturday December 14BylisvsLaci100--------
Sunday February 16BylisvsTirana100--------
Saturday February 22LushnjavsBylis100--------
Sunday March 02BylisvsVllaznia100--------
Saturday March 15BylisvsLaci100--------
Games total1400--5-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2013-14Bylis88----51----
Kupa e Shqiperise 2013-14Bylis------------
Kategoria Superiore 2012-13Apolonia11----------
Kategoria Superiore 2011-12Apolonia33----1-----
U-21 InternationalsShqiperia U-21------------
Career Total1212----61----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2013-142013-14BylisMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2013-142013-14BylisMbrojtes
Kategoria Superiore 2012-132012-13ApoloniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2011-122011-12ApoloniaMbrojtes
U-21 Internationals2010Shqiperia U-21Mbrojtes