HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2015-16
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kastrioti2519513559
2up(3)Korabi2518252556
3down(2)Beselidhja2516543453
4same(4)Erzeni2510312333
5same(5)Kamza258611-930
6same(6)Besa258413-828
7same(7)Burreli258413-1128
8same(8)Iliria257315-1224
9same(9)Mamurras255614-2121
10same(10)Ada254615-3618

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Luftetari2520414064
2same(2)Pogradeci2520233262
3same(3)Apolonia2514471846
4same(4)Lushnja259412-431
5same(5)Dinamo259313-627
6same(6)Shkumbini257513-2026
7same(7)Sopoti257414-425
8same(8)Elbasani256514-2123
9same(9)Turbina256712-1322
10same(10)Butrinti255614-2221


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte