HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 30 Tetor 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2015-16
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Kastrioti2619523459
2same(2)Korabi2619252659
3same(3)Beselidhja2616553353
4same(4)Erzeni2610313233
5up(7)Burreli269413-1031
6down(5)Kamza268612-1030
7down(6)Besa268414-928
8same(8)Iliria268315-1127
9same(9)Mamurras266614-2024
10same(10)Ada265615-3521

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Luftetari2620514065
2same(2)Pogradeci2620333263
3same(3)Apolonia2614481746
4same(4)Lushnja269413-631
5up(6)Shkumbini268513-1929
6up(7)Sopoti268414028
7down(5)Dinamo269314-727
8same(8)Elbasani267514-2026
9same(9)Turbina267712-1125
10same(10)Butrinti265615-2621


Superlige Play-Out Kategoria e Dyte