HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 12 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2013-14
KlasifikimiPozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Elbasani2617451455
2same(2)Apolonia26141202654
3same(3)Terbuni2613761746
4same(4)Butrinti2611510838
5same(5)Dinamo269116538
6same(6)Tomori2611510-438
7up(8)Pogradeci26998336
8down(7)Shkumbini2610610036
9up(10)Burreli26899-233
10down(9)Luftetari268711-731
11same(11)Ada259412-1131
12up(13)Himara267613-427
13up(14)Mamurras259511-326
14up(15)Veleciku267415-1425
15down(12)Kamza267415-1825
16same(16)Albpetrol266614-1024


Champions Champions League Qualification Champions League Europa League UI Cup Relegation