HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 26 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kupa e Shqiperise
Kupa e Shqiperise/ Vllaznia dhe Tirana largohen nga kupa
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 07 Nentor 2012 21:40    pdfShtypEmail
kupa_shqiperisSkënderbeu, Kastrioti, Kukësi, Shkumbini, Teuta, Flamurtari, Bylis dhe Laçi ishin 8 skuadrat te cilat prenë një bilete për ne turin e trete te kupës se Shqipërisë ne futboll ndërsa dy...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise/ Kukësi shkaterron dhe turperon Tiranen
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 25 Tetor 2012 11:34    pdfShtypEmail
tirana_besa__238087511Një “bombë” e vërtetë futbolli ka shpërthyer në Kukës, aty ku skuadra vendase ka shkruar aq bukur një faqe historie në Kupën e Shqipërisë. Kuksianët e trajnerit Cungu shkatërruan...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise/ Partizani-Tirana 1-2
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 27 Shtator 2012 16:01    pdfShtypEmail
partizani.tifozeriTirana fiton ne fushe kurse Partizani ne tribuna

Kryeqytetit shqiptar i rikthehen emocionit te derbit me te madh ne futboll. Ne një atmosfere te zjarrte si gjithmonë, Partizani me Tiranen janë...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise/ Skenderbeu barazon me Olimpikun, Tomorri dhe Luftetari humbasin
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 26 Shtator 2012 19:15    pdfShtypEmail
kupa_shqiperiseTakimet e para te raundit te pare te vlefshme për Kupën e Shqipërisë ne futboll kane sjelle mjaft rezultate surprize për ekipet e superliges. Ne Yrshek skuadra e Skënderbeut nuk shkoi me...
Lexo ma...
 
Partizani/ Perparim Daiu : Partizani ekipi me i madhe Shqipetar
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 26 Shtator 2012 13:14    pdfShtypEmail
perparim_daiuuIsh lojtari i Partizanit dhe i kombetares Shqipetare, Perparim Daiu vetem disa ore para fillimit te derbit Partizani-Tirana ka shkruajtur ne faqen e tifozeve te Partizanit :

“Suksese Partizanit...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL