HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kupa e Shqiperise
Kupa e Shqipërisë/ Finalja luhet në “Qemal Stafa” në 15 maj
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 17 Prill 2013 23:25    pdfShtypEmail
kupa_shqiperiseFinalja e Kupës së Shqipërisë do të luhet në datën 15 maj. Ky është vendimi që ka marrë Federata Shqiptare e Futbollit. Dy skuadrat finaliste janë përcaktuar. Bylis dhe Laçi për...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise / Bylis-Skenderbeu 1-0
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 17 Prill 2013 23:23    pdfShtypEmail
Bylis_golBylis ka mundur në shtëpi kampionët e Skënderbeut falë një super goli të shënuar nga Gërxho dhe më pas i gjithë qyteti jo vetëm stadiumi ka festuar finalen historike që ballshiotët do...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise / Laci-Kukesi 2-1
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 17 Prill 2013 23:20    pdfShtypEmail
laci_golLaçi ka mundur në shtëpi Kukësin duke u futur në historinë e futbollit shqiptar. Kurbinasit kanë luftuar fort në gjysëmfinalen e kthimit të luajtur në shtëpinë e tyre dhe kanë fituar...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqipërisë/ Kukësi – Laçi 0-0
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 03 Prill 2013 18:40    pdfShtypEmail
kupa_shqiperiseKukësi ka humbur një mundësi ideale në shtëpi duke u ndalur në barazim 0-0 me Laçin udhëtues, në gjysëmfinalen e parë për Kupën e Shqipërisë. Në derbin e veriut, nuk ka patur fitues...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqipërisë/ Skënderbeu – Bylis 1-1
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 03 Prill 2013 18:36    pdfShtypEmail
skenderbeu0bylisËshtë mbyllur në barazim 1-1 gjysëmfinalja mes Skënderbeut dhe Bylisit luajtur në Korçë. Miqtë kanë festuar në fund duke llogaritur se goli në fushën kundërshtare I jep një avantazh...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL