HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 27 Maj 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Lajme nga Kupa e Shqiperise
Kupa e Shqiperise/ Kupa pa të papritura, fitojnë Skënderbeu, Kukësi e Flamurtari
nga AlbaniaSoccer    E mërkurë, 19 Dhjetor 2012 19:42    pdfShtypEmail
kupa_shqiperiseNuk ka pasur të papritura në ndeshjet e treta në grupe në Kupën e Shqipërisë. Në Grupin A, Skënderbeu e Kukësi i fituan përballjet e radhës, ndërsa në grupin B, Flamurtari fitoi në...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqipërisë/ Skënderbeu dhe Kastrioti fitojne me te njetin rezultat 4-2
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 15 Dhjetor 2012 17:27    pdfShtypEmail
kupa_shqiperisNuk ka pushime dimërore në Kupën e Shqipërisë. Madje, edhe kur dëbora e bën praktikisht të pamundur zhvillimin e një ndeshje normale futbolli.

Në Korçë u luajt. Në një terren që...
Lexo ma...
 
Kupa e Shqiperise/ Luhen sot, Shkumbini-Skënderbeu dhe Flamurtari-Bylis
nga AlbaniaSoccer    E shtunë, 08 Dhjetor 2012 11:50    pdfShtypEmail
kupa_shqiperisNjë detyrë edhe më të rëndësishme sesa më parë ka këtë edicion Kupa e Shqipërisë. Kompeticioni numër 2 për nga rëndësia kombëtare duhet të mbulojë boshësinë e lënë nga...
Lexo ma...
 
Kupa Pavarësia/ Prishtina fitoi 6-5 me Trepça 89’
nga AlbaniaSoccer    E premte, 23 Nentor 2012 08:04    pdfShtypEmail
Prishtina-liriaPrishtina ka fituar derbin kosovar të zhvilluar në Kukës dhe bëhet skuadra e katërt që kualifikohet në gjysmëfinalet e Kupës Pavarësia.

Skuadra e drejtuar nga Afrim Tovërlani ka...
Lexo ma...
 
Kupa Pavarësia/ Tirana fiton 4-0 me Otranton nga Ulqini
nga AlbaniaSoccer    E enjte, 22 Nentor 2012 16:25    pdfShtypEmail
tirana_feston_gol_thumbPas oshilacioneve dhe disa rezultateve zhgënjyese, Tirana konfirmon se është kthyer në formë të mirë. Bardheblutë e drejtuar nga Alban Tafaji i japin vazhdimësi ecurisë pozitive në...
Lexo ma...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL