HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 02 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2016-17

Player Information - Erdenis GURISHTA

Personal data

Picture of Erdenis GURISHTA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Erdenis GURISHTA
Birthday (Age):24. Prill 1995 (28)
Jersey Number:2
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Sunday, 18/09/2016VllazniavsFlamurtari100--------
Saturday, 24/09/2016KorabivsVllaznia100--------
Saturday, 01/10/2016SkenderbeuvsVllaznia100--------
Monday, 17/10/2016VllazniavsLaci100--------
Sunday, 23/10/2016VllazniavsTeuta010--------
Sunday, 30/10/2016TiranavsVllaznia010--------
Sunday, 06/11/2016KukësivsVllaznia010--------
Sunday, 19/02/2017KorabivsVllaznia100--------
Saturday, 25/02/2017VllazniavsSkenderbeu100--------
Saturday, 04/03/2017LuftetarivsVllaznia010--------
Sunday, 12/03/2017VllazniavsLaci010--------
Sunday, 19/03/2017VllazniavsTeuta100--------
Friday, 31/03/2017TiranavsVllaznia0101-------
Sunday, 16/04/2017VllazniavsPartizani100--------
Monday, 15/05/2017LacivsVllaznia100--------
Saturday, 20/05/2017TeutavsVllaznia100--------
Games total10601-------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria Superiore 2020-21Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2019-20Vllaznia------------
Kupa e Shqiperise 2018-19Vllaznia------------
Kategoria 1 2018-19Vllaznia55----2-----
Kategoria Superiore 2017-18Vllaznia963---1-----
Kupa e Shqiperise 2017-18Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2016-17Vllaznia752-1-------
Kupa e Shqiperise 2016-17Vllaznia------------
Kategoria Superiore 2015-16Vllaznia5321--3-----
Kupa e Shqiperise 2015-16Vllaznia11----11----
Kategoria Superiore 2014-15Vllaznia22----1-----
Kategoria 1 2014-15Veleciku------------
Career Total2922711-81----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria Superiore 2020-212020-21VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2019-202019-20VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria 1 2018-192018-19VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2017-182017-18VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2016-172016-17VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kupa e Shqiperise 2015-162015-16VllazniaMbrojtes
Kategoria Superiore 2014-152014-15VllazniaMbrojtes
Kategoria 1 2014-152014-15VelecikuMbrojtes